Menu

dzieje ściborowe

...

deszczowa sobota

scibor1

 Plan A był taki, że skończę ogrodzenie/zagrodę na niedzielny przepęd bydła. Poranny obrządek gumna był ostatnim co łapało się na plan A. Deszcz skłonił mnie do wdrożenia planu B: Będę się opierdzielał.

Plan B rozpocząłem długo oczekiwanym filmem Hero. Próbowałem jakiś czas temu zrobić z niego seans rodzinny, ale chyba dobrze, że do tego nie doszło. Sporo przydługich momentów zniechęca, ale jak zwykle w chińskich filmach (może z wyjątkiem tych z Sing Lung'iem), przesłanie jest głębokie. Tutaj ta głębia sięgnęła absurdu, czas chyba wracać na powierzchnię...

Chociaż...

Dawno, dawno temu była sobie książka. Podobnie jak POC sporo mi w życiu namieszała. Może podobieństwem do POCa? Obudziła we mnie jakiś tam pociąg do Islandii (są tam pociągi?). Jako, że się starzeję, coś tam drgnęło i wyszukałem na allegro taki oto egzemplarz:

IMG_20161021_120750

Warto było sobie przypomnieć, bo opary czasu trochę przyćmiły fabułę. I znów trochę mną wstrząsnęło, że tak naprawdę to profesor Lidenbrock nie osiągnął swojego celu. Ale jak to ktoś powiedział, nie liczy się cel, tylko droga.

Mam nadzieję, że krowiszony o tym nie wiedzą. Bo mają przejść na drugą stronę na pastwisko, a nie pętać się po drodze do Janikowa...

przeciwwaga

scibor1

 Jakoś tak gumę we Władku złapałem. Na szczęście przednią i na szczęście mam tura. Trzeba załatać. No to przeciwwaga na tył, żeby łatwiej poszło i widły w ziemię. Stękło, jękło i poszło. Ale żeby Sulejmana nie przeciążać, trzeba trochę masy na tył dołożyć. Co by tu... Misiek, pomóż! Misiek przyszedł i przytrzymał traktor:

IMG_20161014_133942

No tak to można robić:) Załatane przy kociej pomocy i znów działa:)

Po ostatnich zawodach doszedłem do wniosku, że oprócz noża i kombinerek w lesie potrzebny jest jeszcze zestaw stolarski...

IMG_20161015_102950

Bez dłuta i młota jak na gumnie bez kota;) Takie nowe przysłowie się ukuło:)

Nawet na serię zdjęć się załapałem w R-N;)

14701007_1134262456684497_5237373876665603165_o1

Jak widać łokieć mógłby być jeszcze trochę niżej, chyba powieszę na nim jakąś przeciwwagę albo Miśka poproszę, niech przytrzyma;)

Zimno się zrobiło...

Śliwka

scibor1

Wariacki poranek był wczoraj. O 6:01, gdy we śnie zjeżdżałem motorem z krawężnika, otrzymałem informację ze świata rzeczywistego, że na 6:00 Młoda ma być pod szkołą bo na wycieczkę jedzie. Efekt był taki, że gdy następnym razem spojrzałem na zegarek, była 6:12, a ja byłem w połowie drogi powrotnej ze szkoły. Na szczęście odjazd mieli o 6:15:)

Wcześniejsze śniadanie i rozważania przy oknie jadalni: co ta krowa tak leży w wierzbie. No to trzeba iść sprawdzić, choć zimno. Ano leży, bo rodzi. Właściwie to już urodziła, wylizała i wstała. Małe pokicało, pozwoliło sobie zajrzeć pod ogon i postanowiło odpocząć, bo ten świat męczący jest:

IMG_20161013_105356Zmarzłem, wróciłem więc do domu na rozgrzewkę. Kieliszek czegoś mocniejszego jest na rozgrzewkę akuratny, a przy drugim można pomyśleć nad imieniem. Jakby tu to dziewczę nazwać, myślę sącząc kolejnym haustem śliwowicę. No jak to jak? Śliwka:) Pierwsza po limuzynie:)

fuck you, racoon...

scibor1

Jakaś taka spokojna niedziela była. Siedzi sobie człowiek przy kawie, kulturalną konwersację z Sąsiadem prowadzi, a tu za oknem cichcem jakieś bydlę przemyka. Ni pies, ni wydra, ledwo kuśtyka. Noż pewnie agresor jakiś kurze jajca kradnący. Wypadłem, żeby zwierzaka skłonić do opuszczenia terenu prywatnego. Zobaczył mnie i zaczął się nieśpiesznie oddalać. Kopem bym pogonił, ale odwrócił się i zębiska na mnie wystawił. O, toś ty taki? Spierdalaj szopie, jak mawiali indyjscy amerykanie. Pacnąłem go w czapkę. No z bliska to nie szop, tylko jenot jakiś syfiaty:

IMG_20161009_115253

Zwierzak zakleszczony, wyleniały i ledwie żywy. No to teraz już zupełnie nieżywy. Profilaktycznie nie dotykałem i z wapnem zadołowałem, coby domowy zwierzyniec się nie interesował. Reszta niedzieli przebiegła już raczej spokojnie...

 

A jakby ktoś miał ochotę na ambi...walentny film, to polecam Częstotliwości (OXV Manual) z 2013. Do połowy nudny, potem się rozkręca, ale tematycznie jako całość niezły.

GKS

scibor1

 Jakiś czas temu M wydzierżawił ode mnie dwie działki. Umówiliśmy się, że przywróci im status ziemi ornej. W pierwszym roku dzierżawy wszystko wyglądało poprawnie. W drugim już miał kilkumiesięczną obsuwę z płatnością. W trzecim zanosiło się na kolejną obsuwę, więc rozwiązaliśmy umowę. Przy okazji wyszło, że zamiast przywracania tam GO, M wsadził ptaki. Czyli postanowił mnie wyruchać. Stąd G. Ponieważ zależało mi na bezkonfliktowym przekazaniu zobowiązań następnemu dzierżawcy, zmilczałem. Jako, że nie chciałem zaogniać stosunków, napisaliśmy zobowiązanie, w którym M ma kosić zgodnie z pakietem, a ja mu za to zapłacę po dopłatach. Ale jakieś przeczucie wysłało mnie na rzeczone działki. To co zobaczyłem skłoniło mnie do zawezwania drzewoznawcy...

IMG_20160803_142215

Drzewoznawca określił termin ostatniego koszenia na 2-4 lata temu. Czyli średnio zgodnie z ptasimi założeniami. No to zaproponowałem M spotkanie, celem wyjaśnienia zaszłej sytuacji i określenia wysokości rekompensaty.

M zaskoczył mnie w ziemniakach. Jak napomknąłem o co chodzi, chamstwo i prostactwo z niego wylazło. W sposób wiatrakopodobny zaczął mnie oplwociniać krzycząc, że się migam, po czym poinformował mnie, co to on nie doniesie do skarbowego i agencji. Zasugerowałem mu więc wyniesienie się z mojej ziemi. Stąd K.

Jako, że M , jako S, nie wywiązał się z terminu zobowiązania, poinformowałem agencję o opóźnieniu i wziąłem się za te działki. Momentami widać było granice, gdzie coś było robione w zeszłym roku a gdzie już M olał:

 

IMG_20161003_131033

 Na koniec zostawiłem staw okresowy zwany bagienkiem. Było... miętko;)

 IMG_20161004_1650331

 Nie mniej jednak dało się. No bo wystarczy chcieć;) A jak się komuś chce to tytuł rozszyfruje tutaj: http://agronauta2.blox.pl/2011/08/gej-kapus-i-szuja.html

 

© dzieje ściborowe
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci