Menu

dzieje ściborowe

...

rozdziobią nas...

scibor1

 Jakoś w tym roku nie zdążyłem zaplanować zasiewów. No bo to było tak, albo odwrotnie: Sąsiadom coś tam zaorałem, potem przetalerzowałem, a jak miałem talerzówkę założoną, to i u siebie coś tam machnąłem. Potem to co stalerzowane postanowiłem im normalnie przebronować, a jak już miałem bronę założoną, to i sobie machnę. No to machnąłem. W sumie jak już mam zabronowane, to bez sensu potem robić to raz jeszcze, to wsieję coś. Najlepiej to co mam do wsiania i coś jeszcze. No to wsiałem. Kurde, jak już wsiałem to może by to broną i wałem... ale przyjechał Listonosz z drewnem i mi przeszło. Rzut oka na pogodę, dziś o 14tej ma lać. Kurde, no to trzeba przed deszczem to wszystko cyknąć. No to pojechałem i cyknąłem to:

IMG_20170329_091718

 tym:

IMG_20170329_102610

I nie wiadomo kiedy okazało się, że siew tegoroczny mam z bańki:) Przy okazji zleciały się, o dziwo rybitwy jakoweś, białe z czarnymi czapkami. Zastanawiałem się skąd takie cudaki się tu wzięły, ale jak na drugim polu zobaczyłem parkę kruków a w tle łabędzie, to obecność cudaków wytłumaczyłem sobie mezaliansem międzygatunkowym: białość i zamiłowanie do wody po łabądkach, a czarne czapki i zamiłowanie do robaków po krukach. I to wszystko do wtóru czajczych pokrzykiwań przy budowie gniazd:)

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • toja1250

  Gospodarzu, aleś się dziś rozpisał ,normalne nie nadążam, a zamierzałam tylko 2 minuty spędzić przy kompie:-)) no ale fajnego pisania nigdy dosyć:-) ..i te dywagacje genetyczne,cha,cha,cha. Ja tylko wiem coś o Zeusie połączonym z Łabędziem:-)

 • czytelnik65

  sąsiedzie ależ Ty jesteś pracowity, u siebie i u sąsiada zaorane :-)
  Melduję, że 50 kg łubin kupiłam, ale jeszcze nie wiem kiedy uda mi się posiać :-)

 • scibor1

  A bo chwilę miałem to i napisałem co się dzieje, bo jak się dzieje to nie mam czasu pisać. A łubin się zabronuje, a co mi tam...;)

 • toja1250

  A czy słychać w polu skowronka? jego śpiew dla mnie to symbol wiosny. .sadzenie ziemniaków, a u góry nad głową te trele, nie można ich z niczym innym pomylić...

 • scibor1

  Dawno nie słyszałem lub nie zwracałem uwagi. Ale pamiętam z dzieciństwa:)

 • toja1250

  Czyli skowronka u was nie ma:-(( bo trudno jego śpiewu "nie zauważyć"
  Muszę się wybrać w pola, może się uda usłyszeć.

 • lkt33

  skowronki już przynajmniej od 2 tygodni nadają. w okolicach warszawy :D

 • toja1250

  Ikt 33 to super wiadomość en szary ptaszek ma dla mnie taką moc wspomnień, gdy pochylona na polu sadziłam z rodzicami wczesne ziemniaki,, upał i ten wibrujący trel...

 • lkt33

  i co tera bedziesz robił gospodarzu? nuuudy ;)

 • scibor1

  Podobno inteligentni ludzie się nie nudzą.

© dzieje ściborowe
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci